Lanogame
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

We design, we share because we care.

HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

MAZEsih tak siap..

Go down 
2 posters
AuthorMessage
MäläYneuMäyä

MäläYneuMäyä

MAZEsih tak siap.. Empty
PostSubject: MAZEsih tak siap..   MAZEsih tak siap.. Icon_minitimeWed Jul 01 2009, 16:44

assalamualaikum...

hahaha ni first time aku buat game..simple sebab aku blaja step by step ikut tutorial...tak cantik langsung..lagu pon ntah hapa2 Razz

walaubagaimanapon game ni TAK SIAP..button menu byk tak leh pakai dan bila masuk level2 lagu background loop tak tentu arah sebab silap kat goto ke something..hehe

flash aku pon dah uninstall so tak dpt repair..lain kali aku install balik...

tapi nak share la jugak..haha Basketball

http://megaswf.com/view/62ec522627206504b62073d0d07e1b6b.html

ada 4 level sahaja... bounce btw aku guna AS2
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

MAZEsih tak siap.. Empty
PostSubject: Re: MAZEsih tak siap..   MAZEsih tak siap.. Icon_minitimeThu Jul 02 2009, 10:02

Tahniah Malayneu... kerana berjaya menghasilkan game pertama ko. Anggap nie sebagai langkah pertama ko sebelum menambahkan koleksi2 game pada masa depan. Kita share apa2 yang patut sambil belajar mendalami ilmu membuat game dan grafik.

Berkenaan game ko tu.... memang ada potensi dan amat menarik sekali. Kena tambah level tu sebab mungkin level mula2 senang, pastu makin susah la kan. Tambahkan artwork ko kat dalam tu misalnya cursor tu ko letak ler gambar binatang ker kereta ker... kalau bulat camtu jer nampak plain sangat kan. Satu lagi, background tu maybe ko boleh letak skin ker macam tanah, jalanraya dan sebagainya untuk bagi ceria sikit latar tu.

Setiap game kena ada objectif selaras dengan grafik yang dipaparkan. Misalnya, ko guna cursor kereta... kereta tu akan lalu jalanraya... takleh langgar kiri kanan untuk sampai ke destinasi. Maybe destinasi tu ko boleh letak rumah ker, awek ker dan sebagainya... hehehe Very Happy
Back to top Go down
https://lanogame.forumms.net
MäläYneuMäyä

MäläYneuMäyä

MAZEsih tak siap.. Empty
PostSubject: Re: MAZEsih tak siap..   MAZEsih tak siap.. Icon_minitimeThu Jul 02 2009, 12:24

assalamualaikum...

haha..ye betul tu lanog...

cuma buat permulaan tu aku tak kisah nak cantik2..sebab aku nak tumpukan pada basic dia je..ye la tak penah pakai flash la katakan... Laughing
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin

MAZEsih tak siap.. Empty
PostSubject: Re: MAZEsih tak siap..   MAZEsih tak siap.. Icon_minitimeThu Jul 02 2009, 12:52

Tapi aku cadangkan.. kalau ko nak berjinak2 main dengan Flash... better belajar yang latest punya.. ActionScrip 3.0, ko pakai Adobe Flash CS3 atau CS4 ker.. tu yang latets. By the way.. kat sini pun boleh post flash file rasanya... nanti aku cuba...
Back to top Go down
https://lanogame.forumms.net
Sponsored content

MAZEsih tak siap.. Empty
PostSubject: Re: MAZEsih tak siap..   MAZEsih tak siap.. Icon_minitime

Back to top Go down

MAZEsih tak siap..
Back to top 
Page 1 of 1